A legrugalmasabb némettanfolyam a piacon, ami tényleg megtanít németül

nap
óra
perc
másodperc

Mi a kedvenced a németben?


Hallgasd meg a teljes epizódot

Ebben a beszélgetésben megpróbáltunk utánajárni, hogy mit is lehet szeretni a német nyelvben. Mik lehetnek a kedvencek és miért? Hogyan lehet megszeretni a nyelvtant, a hallásértést vagy épp a szavakat? És fény derült arra is, mit szeret egy nyelvtanár a németben. Szerinted?

Tartalom:

1:07 Legyünk ma nagyon pozitívak! Beszélgessünk arról, ki mit szeret!

1:55 Lehet valakinek kedvence a nyelvtan? Vagy a szavak?

3:50 Vajon a hallás utáni szövegértésre mondja-e valaki, hogy ő azt szereti a legjobban?

6:16 A nyelvtanon belül a módbeli segédigék barátságosak? Könnyen megtanulhatóak, alkalmazhatóak? És a mondatszerkezetek?

9:44 Ha sikerélményünk van egy témával kapcsolatban, mint például a szavak gyors megértése, akkor szerethetővé válik? Hogy tudjuk azt elérni, hogy ez a sikerélmény bekövetkezzen?

13:50 Milyen tanulási módszereket lehet megszeretni? Hogyan tudjuk megszeretni a tanulást? Mennyit tud segíteni a pozítiv hozzáállás?

16:19 Mi a kedvence a nyelvtanárnak a németben? Tud vajon csak egy valamit választani, vagy egészében látja és szereti?

Oszd meg másokkal is

Megosztom
LinkedIn
Elküldöm e-mailben

Iratkozz fel az új részekre

Kövess minket


További epizódok

Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

zu + Infinitiv

Zu + Infinitiv… Igen, nyelvtan. Megint. De mit is jelent ez a szerkezet? Mikor kell, mikor jó és mikor nem szabad használni? Megkönnyítheti az életünket vagy épp ellenkezőleg? Van esetleg egy másik lehetőség, amivel kifejezhetjük azt, hogy “azért, hogy…”

Tovább »
podcast

Hogy álljunk neki a németnek? – 1. rész

Ha most kezdenénk el Krisztivel németül tanulni, vajon mire ügyelnénk? Mit tartunk ma fontosnak, mi volt vagy mi lett volna hasznos, ha már a kezdetekkor tisztában vagyunk vele? Bár kezdésről beszélünk, mégis hosszúra nyúlt, így két részt, két adást is szenteltünk ennek a témának. Legközelebb jön a 2. rész is.

Tovább »
podcast

Névmások

Ismét egy nyelvtani adás következik a sorban. A névmások. De mik azok? Milyen névmások léteznek? Mikor kell őket használni? Vagy esetleg mikor nem? Miért okoznak nehézséget, mert okoznak…ugye. Ma ennek jártunk utána. Igyekeztünk minden szépet és jót összeszedni róluk, és most meg is osztjuk veletek.

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Lehet-e hobbi a nyelvtanulás?

Nyelvtanulás mint hobbi? Létezik ilyen a nyelvtanulók között is, vagy csak a nyelvtanárok ilyen furák? Hogyan érhetjük el mi is azt, hogy úgy tanuljunk, hogy észre se vesszük, esetleg még élvezzük is?Ezt a témakört járjuk körbe ebben az adásban, tarts velünk ezúttal is!

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Miért fontos nyelvet tanulni?

Mostani adásunkban összegyűjtöttünk pár okot, miért is fontos nyelvet tanulni. Mindazoknak, akik külföldön élnek, mind pedig azoknak, akik Magyarországon. De mi az összefüggés a logikai készség, az időskori demencia és a nyelvtanulás között? Hallgasd meg adásunkat, és minden kiderül! Tartalom 1:20 Azt könnyen megállapíthatjuk, hogy valóban nagyon fontos a nyelvtanulás. De vajon miért is az?

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Nyelvtanulás online vagy offline?

Soron következő adásunkban összehasonlítjuk az online és az offline nyelvtanulást. Melyik jobb, illetve jobb-e az egyik, mint a másik? Milyen előnyei vannak az offline nyelvtanulásnak, és milyen lehetőségeket kínál számunkra a digitális tér? Mi mire jutottunk, szerintünk melyik a jobb, illetve melyik a hatékonyabb? Hallgasd meg ezt az epizódot is, és választ kapsz rá.

Tovább »

A legrugalmasabb némettanfolyam a piacon, ami tényleg megtanít végre németül

A Lupán Német Online kiscsoportos tanfolyamain 100%-ban a beszédfejlesztésre koncentrálunk.
Bebizonyítjuk, hogy Te is tudsz németül beszélni.

Jelentkezési határidő:
2024. április 24.