Te is tudsz németül beszélni! Bebizonyítjuk Neked a nyílt hetünkön.

nap
óra
perc
másodperc

Nyelvérzék – van vagy nincs?


Hallgasd meg a teljes epizódot

A nyelvérzék. Ismét egy érdekes és megosztó kérdést boncolgattunk. Ki szerint van inkább nyelvérzék? A nyelvtanár vagy a nyelvtanuló szerint? És egyáltalán mi is az a nyelvérzék? Olyan, mint a logikai készség? Vagy valami egészen más? Szerinted? A mi véleményünk az adásból kiderül.

Oszd meg másokkal is

Megosztom
LinkedIn
Elküldöm e-mailben

Iratkozz fel az új részekre

Kövess minket


További epizódok

Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Alap- és peremszókincs

Ma újra elővettük a szókincs témáját. Beszéltünk már róla egy korábbi adásunkban, de most megpróbáltuk bekategorizálni az alapszókincsünket. Mi tartozik ide, mi az, amit már “illik” tudni, mi az, amivel már elboldogulhatunk? Mi a peremszókincs egyáltalán? Szükségünk van rá? Hol van a határ az alap-, perem- és szakszókincs között?

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Ismerem a szavakat, mégsem tudom használni őket

Ismét egy “népszerű” probléma, egy sokunkat érintő félelem. Tudjuk a szavakat, de nem tudjuk használni őket, illetve nem értjük, ha előfordulnak egy-egy szövegkörnyezetben. Elveszítjük a fonalat a beszélgetésben, mert leragadunk, leblokkolunk, hogy “de hiszen nekem ezt már tudom kéne, én ezt a szót már hallottam…” Hogyan tudjuk ezt kiküszöbölni? Hogyan tudjuk a nagy masszából a

Tovább »
podcast

Mikortól tanuljunk egyedül?

Ismét egy gyakran felmerülő kérdést hoztunk el Nektek. Mikortól lehet, mikortól érdemes, esetleg mikortól kell egyedül tanulnunk? Lehet hatékony a nyelvtanulás akkor is, ha az első pillanattól egyedül küzdünk meg a nyelvtannal és a kiejtéssel? És ha igen, miért jó mégis egy tanár vagy egy csoport segítsége? Ha érdekel, mi mit gondolunk, akkor hallgasd meg

Tovább »
podcast

A feltételes mód

Arra gondoltunk, beszélhetnénk egyszer arról, mi lenne, ha … Persze németül. 🙂 Hogyan fejezzük ki magunkat, ha szeretnénk valamit? Miért szeretjük a würde-t, miért nem? Hogy tudjuk a legegyszerűbben elmondani, mit szeretnénk? Illetve hogyan tudjuk variálni? Hány fajta lehetőségünk van feltételes módban beszélni?

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Magolni tényleg kell?

Tényleg kell magolni? Könnyebb a nyelvtanulás, ha bemagoljuk a táblázatokat, szavakat? Vagy hatékonyabb? Tudom akkor a mindennapokban használni a megszerzett tudást? És ha magolós rendszerrel kezdtük a nyelvtanulást, vajon le tudjuk vetkőzni ezt a szokást?

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

A német gasztonómia

Könnyed nyári téma a mai. A világhíres német gasztronómia. 😀 Van egyáltalán ilyen? Mit esznek tipikusan a németek? Miben teljesen mások az étkezési szokásaik, mint a mieink? Vagy annyira nem is mások? Meg tud egy magyar ember, egy magyar gyomor barátkozni a német konyhával?

Tovább »

Tesztelj le minket! Várunk nagy szeretettel a nyílt hetünkön!

A Lupán Német Online kiscsoportos tanfolyamain 100%-ban a beszédfejlesztésre koncentrálunk.

Bebizonyítjuk, hogy Te is tudsz németül beszélni.

Tapasztald meg Te is! Gyere el egy próbaórára és zsebelj be plusz ajándékokat is!
Jelentkezési határidő:
2024. május 17.