Te is tudsz németül beszélni! Bebizonyítjuk Neked a nyílt hetünkön.

nap
óra
perc
másodperc

Tanulási nehézségekkel a nyelvtanulás


Hallgasd meg a teljes epizódot

Ebben az adásunkban egy nagyon nehéz témát boncolgatunk. Meg lehet tanulni vajon egy idegen nyelvet akkor is, ha tanulási nehézséggel/nehézségekkel küzdünk?
Ha nehezen megy az írás vagy az olvasás, akkor mennyire lehet egy nyelvtanuló sikeres? Van olyan, hogy tényleg azt kell mondanunk és (el)hinnünk, hogy nekünk erre semmi esélyünk, és inkább bele se vágjunk?

Tartalom:

1:22 Van esély megtanulni németül, ha tanulási nehézséggel küzdünk?

2:50 Hogyan lehet leküzdeni egy ilyen akadályt? Mert például ha egészen kiskorban kezdünk el idegen nyelvet tanulni, nem is tudunk az esetleges diszgráfiáról vagy diszleksziáról, és egyszerűen megtanulunk németül.

3:59 Az óvodáskori nyelvoktatásban nem tanítanak nyelvtant vagy írnak fel szabályokat, mert a kicsik még nem tudnak írni, ugye. De mi a helyzet akkor ha ezzel a jelenséggel felnőttként találkozik egy nyelvtanár?

7:29 Miért ragaszkodunk mindig az íráshoz és az olvasáshoz a nyelvtanulás során? Mit tehetünk akkor, ha tisztában vagyunk azzal, hogy problémánk van akár az írással, akár az olvasással?

9:15 Mi történik akkor, ha egy tanár azt mondja nekünk, “te sosem fogsz megtanulni németül”?

11:44 Ha valaki nem lát vagy hall jól, nem tud megtanulni németül? Valószínű, hogy de. Miért fogadjuk el vajon jobban ezeket a nehézségeket, mint a diszleksziát vagy diszgráfiát?

13:08 Van olyan szabály, ami minden nyelvtanulóra igaz? Ha van valami nehézsége, ha nincs? Mi van akkor, ha te nem tartozol bele a nagy masszába, ami szerint általában tanítanak?

14:32 Meg tud tanulni az is németül, aki nem tud írni, olvasni? Hogyan?

16:49 Mi múlik egy tanáron a nyelvtanulás során, mi a diákon és mi az oktatási rendszeren?

Oszd meg másokkal is

Megosztom
LinkedIn
Elküldöm e-mailben

Iratkozz fel az új részekre

Kövess minket


További epizódok

podcast

A feltételes mód

Arra gondoltunk, beszélhetnénk egyszer arról, mi lenne, ha … Persze németül. 🙂 Hogyan fejezzük ki magunkat, ha szeretnénk valamit? Miért szeretjük a würde-t, miért nem? Hogy tudjuk a legegyszerűbben elmondani, mit szeretnénk? Illetve hogyan tudjuk variálni? Hány fajta lehetőségünk van feltételes módban beszélni?

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Vissza az iskolapadba!

Ezúttal egy könnyedebb téma. Kinek mit jelent az ősz, a szeptember? A megújulást? Az iskolakezdést? Kezdődik megint a rohanás, vagy csak visszatérünk a mindennapi életritmusba? Mikor jobb visszaülni az iskolapadba? Szeptemberben? Májusban? Vagy esetleg augusztusban? Ez az adásunk is a nyelvtanár és a nyelvtanuló kétféle szemszögéből vizsgálja meg a kérdést.

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Félreértések

Egy könnyebb, nem annyira nyelvtani, ellenben sok mosolygásra alkalmas témát hoztunk nektek. Mik azok a szavak, kifejezések, amiket kezdő nyelvtanulóként félreértünk? Tényleg mi értünk félre valamit, vagy esetleg a németek magunk sem mondják helyesen? Hoztunk pár vicces történetet is az életünkből, de nagyon kíváncsiak vagyunk a ti sztorijaitokra is!

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Az ismétlés

Az ismétlés. Sokszor emlegettük már, sokszor hivatkoztunk rá mint a hatékony nyelvtanulás egyik kulcsa. De igazán nem beszéltünk még arról, hogyan is kell jól ismételni. Kell egyáltalán? Mikor, hányszor, milyen gyakran kell visszatérni a korábban tanultakhoz? Biztosak vagyunk benne, hogy hasznos tanácsokat kaphattok ma is, ha velünk tartotok.

Tovább »
Nyelvtanulás hatékonyan podcast
podcast

Hogy válasszak nyelvtanárt?

Mai epizódunkban a nyelvtanulás egyik alappillérét vesszük górcső alá. A nyelvtanárt. Hogyan tudjuk kiválasztani a nekünk megfelelő tanárt? A szakmai tudás vagy a személyes benyomás, a szimpátia, a kémia a fontosabb? És mit tehetünk, illetve mit tegyünk, ha érezzük, hogy nem a megfelelő tanár van mellettünk?

Tovább »
podcast

Hogy lehet a németeket megérteni?

Reméljük, ismét sokatok segítségére lehetünk. Meg lehet a németeket érteni? Naná! De mégis, hogyan tudunk fejlődni, hogy a munkahelyen, esetleg a hivatalokban, az orvosnál vagy gyakorlatilag bárhol könnyebben boldoguljunk? Ha azt mondjuk, a németeket megérteni, akkor vajon van különbség a németül beszélő külföldiek és a németeket között? Melyikük a könnyebb eset, és miért?

Tovább »

Tesztelj le minket! Várunk nagy szeretettel a nyílt hetünkön!

A Lupán Német Online kiscsoportos tanfolyamain 100%-ban a beszédfejlesztésre koncentrálunk.

Bebizonyítjuk, hogy Te is tudsz németül beszélni.

Tapasztald meg Te is! Gyere el egy próbaórára és zsebelj be plusz ajándékokat is!
Jelentkezési határidő:
2024. május 17.